Kadra

TRENERZY W GRAPPLING KRAKÓW

Marcin „Dudu” Dudek

Marcin „Dudu” Dudek – Współzałożyciel Klubu Sportowego Grappling Kraków, obecnie jest jego Prezesem. Czarny pas w Brazylijskim Jiu-Jitsu odebrał od Vagnera „Boca” Guimaraesa w 2009 roku. Posiada również czarny pas w Judo. Jest instruktorem jiu-jitsu, samoobrony oraz kulturystyki. Marcin jest jednym z pionierów BJJ w Polsce – interesował się tą dyscypliną zaczczynając już pod koniec lat 90 tych, jeszcze jako nieletni zawodnik Judo klubu Wisła Kraków zafascynowany walkami MMA i technikami parterowymi. Sam kolekcjonował medale na turniejach ogólnopolskich oraz międzynarodowych kiedy ta dyscyplina stawiała pierwsze kroki w Polsce. Razem z innymi pionierami organizował pierwsze duże ogólnopolskie turnieje Brazylijskiego Jiu-Jitsu, Submission Fighting oraz Shooto. Cyklicznie organizuje takie zawody jak Polska Liga BJJ oraz Puchar Polski ADCC. Był głównym organizatorem takich imprez międzynarodowych jak: Mistrzostwa Europy ADCC oraz Mistrzostwa Świata w Grapplingu. W roku 2012 został odznaczony brązową gwiazdą FILA za wzorową organizacje Mistrzostw Świata w Grapplingu. W latach 2010-2014 był przewodniczącym komisji Grapplingu przy Polskim Związku Zapaśniczym. Od 2015 roku pełni funkcję trenera Kadry Polski Ju-Jitsu Ne Waza juniorów i młodzieżowców.

Anna Moskalewicz-Dudek

Anna Moskalewicz Dudek – Współzałożyciel Klubu Sportowego Grappling Kraków. Była zawodniczka Judo klubu Jordan Kraków, posiadaczka czarnego pasa w tej dyscyplinie. Zdobywała najwyższe trofea na ogólnopolskich turniejach Judo w kategoriach kadetek i juniorek, jest pierwszą w naszym kraju kobietą, która zdobyła medal na zagranicznych zawodach BJJ (Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec BJJ w Lahr). Jest Mistrzynią Świata w Grapplingu oraz V-ce Mistrzynią Europy z 2010 roku. Otrzymała wyróżnienie od ministra sportu i turystyki oraz Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia sportowe. Obecnie, wraz z Marcinem Dudkiem zajmuje się prowadzeniem klubu.

Łukasz „Sasza” Chlewicki

Czarny pas Judo. Instruktor Judo oraz MMA. Łukasz swoją przygodę ze sportami walki zaczął w wieku 11 lat od Judo, gdzie zdobywał medale we wszystkich kategoriach wiekowych, a także był członkiem kadry Polski na Mistrzostwach Świata i Europy. W 2003 roku zaczął trenować Boks oraz BJJ (gdzie zdobył w 2003 roku Mistrzostwo Polski) i naturalnie zainteresował się MMA. W klatce zaczął walczyć od 2004 roku w najważniejszych Europejskich galach. Obecnie jest zawodnikiem KSW. Jego rekord w zawodowym MMA to 14-8-1.

Rafał „Spinki” Lasota

Czarny pas BJJ, zawodnik MMA z rekordem 5-4, prowadzi treningi MMA dla grupy początkującej, średniozaawansowanej i od 2019r. jest głównym trenerem grupy zawodniczej. Multimedalista krajowych imprez BJJ, Submission Fighting oraz Grapplingu. Zdobył v-ce mistrzostwo Europy BJJ w 2007 roku. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i doświadczonych zawodników w naszym klubie. Spinki swoją przygodę ze sportami chwytanymi i MMA rozpoczął dość późno, ale w okresie około trzech lat przebił się do czołówki Polski i wciąż zdobywa medale na najważniejszych imprezach chwytanych w naszym kraju.

Filip „Wolan” Wolański

Instruktor MMA oraz zawodnik Grappling Kraków. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w wieku 9 lat od Judo a następnie Boksu oraz Kick Boxingu. Do jego największych sukcesów bokserskich można zaliczyć srebrny medal w turnieju o złotą rękawicę Wisły. MMA zainteresował się po namowie kolegów i trafił do grupy Łukasza Chlewickiego, gdzie trenuje po dzień dzisiejszy. Od 2012 roku Filip stoczył 15 walk zawodowych, próbując swoich sił w PLMMA, TFL, ówczesnym ACB, a obecnie (od 2016) jest związany z KSW. Jego zawodowy rekord to 11-4.

Klaudiusz Hejmej

Instruktor Boksu, prowadzi treningi Boksu dla grup poczatkujących oraz zaawansowanych. Treningi rozpoczął pod okiem Andrzeja Jagielskiego. Ma kilkanaście amatorskich walk bokserskich przegrał tylko jedną, zwyciężył turniej „O Złotą Rękawicę Wisły”, Mistrzostwa Małopolski i zdobył kwalifikację do Mistrzostw Polski. W naszym w klubie prowadzi prężnie działającą sekcję bokserską.

Paweł Kotaba

Treningi zaczął w październiku 1995 roku pod okiem legendy krakowskiego kickboxingu Andrzeja Firsta. Po jego tragicznej śmierci w 1996 roku Pawła wychowaniem zajął się Tomasz Mamulski obecny trener kadry narodowej K1 i lowkick którego rady do dzisiaj bardzo sobie ceni. Pierwsze szlify instruktorskie rozpocząłą w klubie Grapplingu Kraków i do dnia dzisiejszego prowadzi zajęcia w grupach K1 i Kick Boxingu.
Paweł oprócz prowadzenia zajeć grupowych indywidualnie współpracuje z naszymi zawodnikami MMA jak Filipem Wolańskim czy Salimem Touahri dbając o ich wyszkolenie stójkowe.

Daniel Płonka

Instruktor rekreacji ruchowej, specjalność: trener kulturystyki. Przygoda ze sportem zaczął od uprawiania piłki nożnej od najmłodszych lat, lecz  niestety zakończyła się kontuzją i wtedy największą pasją okazało się „przerzucanie  żelastwa” na siłowni. Obecnie realizuje się poprzez prowadzenie zajęć specjalizujących się w kształtowaniu motorycznym zawodników oraz osób rekreacyjnie ćwiczących. W sportach siłowych jest zwolennikiem podejścia całościowego. Trening powinien być stałym elementem stylu życia i takie podejście stara się zaszczepić innym. Prócz treningu kulturystycznego jest dużym zwolennikiem szeroko pojętego treningu funkcjonalnego – siła, szybkość, wytrzymałość koordynacja. W klubie Grappling Kraków Danie prowadzi zajęcia Cross Trening dbając o przygotowanie fizyczne i kondycyjne naszych zawodników.

Waldemar Mońka

Instruktor Judo z największym stażem trenerskim w naszym klubie. Człowiek, który był w naszym klubie… zanim ten jeszcze powstał. Waldemar prowadził zajęcia z tej dyscypliny w nieistniejącym już dziś „Kole Sympatyków Judo” – szkoląc m.in. późniejszych instruktorów  klubu Grappling Kraków. Trener Waldemar swoją wiedzę czerpał bez pośrednio od prekursorów judo w Krakowie, a czarny pas na jego biodrach widziało wiele pokoleń polskich judoków.

Paweł Bielic

Trener oraz dietetyk. Związany ze sportami walki od 2009r. Od tego czasu ciągle się rozwija jako trener i zawodnik. Multimedalista ogólnopolskich jak i międzynarodowych turniejów bokserskich, K1 oraz MMA – w swoim dorobku posiada medale mistrzostw Polski w każdej z tych dziedzin. W naszym klubie prowadzi treningi z MMA i kickboxingu dla dzieci i młodzieży.

Dariusz Ząbek

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, trener sportów walki oraz trener przygotowania motorycznego. Głodny wiedzy i umiejętności, zarówno jako prowadzący jak i uczestniczący w treningu. Zawsze pomoże, podpowie i podzieli się swoimi doświadczeniami.

Magdalena Zaszczudłowicz

Trener kettlebells i zawodnik BJJ klubu Grappling Kraków. Magda od dziecka próbuje i działa w wielu dyscyplinach; zaczynała od folkloru w zespole regionalnym, gdzie tańczyła przez 15 lat, zamiłowanie do tańca nie minęło a folk zamieniła na kilkuletnią przygodę z rytmami latynowskimi; fascynacja salsą, bachatą, reggaetonem… została dopełniona brazylijską sztuką walki jaką jest capoeira. Fitness i sporty siłowe również są Magdy codziennością, cały czas doszkala i udoskonala w tych dziedzinach swą wiedzę oraz umiejętności (ukończone szkolenia, obozy, warsztaty i kursy: choreograficzne, stretchingu, kettlebell, taneczne, instruktora fitness, masażu, instruktora sportu kettlebell). Górskie i terenowe wyzwania z przeszkodami takie jak Spartan, Runmageddon, Marszon i wiele innych na różnych dystansach i o różnych porach roku to kolejna dziedzina w której Magda sprawdza swoje możliwości. Przygodę z BJJ rozpoczęła w 2015r. w naszym klubie, od tego czasu reprezentuje klub na Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski, Ligach i wielu innych zawodach w formule Gi i No Gi; a od 2017r. w barwach narodowych zasilając kadrę Polski Grappling oraz BJJ Ne Waza zdobywa medale na matach europejskich i światowych.

Łukasz Wróbel

Sztuki walki ćwiczy od 12 lat, ale przygodę ze sportem zaczął ponad 20 lat temu od tańca, którego jest instruktorem. Purpurowy pas w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Czarny pas Aikido. Instruktor rekreacji ruchowej. Od 2014 roku prowadzi zajęcia z dziećmi we wszystkich grupach wiekowych, a od 2016 roku w klubie Grappling Kraków.

Maciej Mach

Od dzieciństwa związany ze sportami walki. W latach 2004-2013 był członkiem Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin i brał udział w licznych zawodach. W roku 2013 zaczął przygodę z kickboxingiem, brazylijskim jiu-jitsu oraz mieszanymi sztukami walki. Uczestniczył w wielu turniejach pod szyldem nowosądeckiego klubu sportowego Dexters Team, zdobywając m. in. Puchar Polski 2016r. w kategorii junior. W latach 2017-2018 trener kickboxingu w Dexters Team. Od 2018 roku jest trenerem jiu-jitsu grupy dziecięcej w Grappling Kraków.

Tomasz Blasiński

Od początku związany z istnieniem naszego klubu. Kontakt ze sportami walki miał od zawsze trenując Judo, Kick-boxing, MMA i Brazylisjkie Jiu Jitsu. Posiadacz brązowego pasu BJJ. Zdobywał medale na arenie międzynarodowej i jest multimedalistą imprez krajowych tj. Mistrzostwa Polski i Puchary Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu.
Jest instruktorem w Polskim Związku Instruktorów Służb Mundurowych, a także instruktorem BJJ i samooborny.

Igor Czernik

Absolwent PWSZ w Nowym Sączu na kierunku Wychowanie Fizyczne. Od dziecka związany ze sportami walki. Swoją przygodę rozpoczynał od judo i trwała ona ponad 8 lat. Od 2015 roku związany z dyscypliną jaką jest MMA, w której stoczył ponad 20 walk amatorskich. Aktualnie jest czynnym profesjonalnym zawodnikiem. W naszym klubie prowadzi zajęcia MMA dla grup początkujących i zajęcia z BJJ dla dzieci i młodzieży.

Robert Ruchała

Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w 2014r. od kickboxingu. Po roku treningów stójkowych dorzucił do swojego arsenału treningi BJJ, w których zdobył purpurowy pas  i od 2018 r. jest profesjonalnym zawodnikiem MMA z rekordem 2-0. Szczególne osiągnięcia Roberta to Mistrzostwo Polski ADCC w kategorii purpurowych pasów, Mistrzostwo Polski MMA. W klubie odpowiedzialny jest za wyszkolenie zapaśnicze naszych zawodników.