← Powrót do listy

Anna Moskalewicz-Dudek

Współzałożycielka Klubu Sportowego Grappling Kraków. Była zawodniczka  JUDO CLUB Jordan Kraków, posiadaczka czarnego pasa w tej dyscyplinie, zdobywająca najwyższe trofea na ogólnopolskich turniejach Judo w kategoriach kadetek i juniorek.
Pierwsza kobieta w Polsce, która zdobyła złoty i brązowy medal na zagranicznych zawodach BJJ (Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec BJJ w Lahr). Mistrzyni Świata w Grapplingu oraz Wicemistrzyni Europy z 2010 roku. Trenerka judo i jiu-jitsu, wiceprezeska Polskiego Związku Ju- Jitsu. Trenowała kadry Małopolski młodziczek i kadetek w judo.
Od 2016 r. pracowała jako Cutman przy takich galach MMA jak: Spartan, Szarża, Celtic Gladiator, Ladies Fight Night, Fight Exclusive Night. Wraz z innymi pionierami organizowała pierwsze duże ogólnopolskie turnieje Brazylijskiego Jiu-Jitsu, Submission Fighting oraz Shooto. Była główną organizatorką takich imprez międzynarodowych, jak Mistrzostwa Europy ADCC oraz Mistrzostwa Świata w Grapplingu.
W 2018 roku prowadziła małopolski program „Prawdziwy wojownik nie walczy na ulicy”, zainicjowany przez Małopolski Urząd Marszałkowski. Programem nieodpłatnych zajęć sportowych objęto wtedy łącznie około 1500 dzieci, skupionych w 75 grup szkoleniowych.  W roku 2020 wdrożyła autorski projekt finansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, wyrównujący szanse młodych ludzi we wszechstronnym rozwoju psychofizycznym, „Małe Smoki w kimonach – bezpłatne zajęcia dla dzieci”.
Otrzymała wyróżnienie od Ministra Sportu i Turystyki oraz Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia sportowe.
Obecnie zajmuje się prowadzeniem klubu oraz prowadzeniem treningów Crossfit.

Pierwsza Polska z medalem BJJ na zawodach międzynarodowych Mistrzyni Świata w Grapplingu