Zajęcia sportowe dla młodzieży i dorosłych 2019/2020

Zajęcia sportowe dla młodzieży i dorosłych 2019/2020

Nowy sezon, nowy grafik, nowe wyzwania!!!

Szanowni klubowicze obecni i przyszli, zapraszamy Was na treningi do naszego klubu Grappling Kraków, proponujemy szeroki wybór zajęć dostosowanych do poziomu zaawansowania, wieku oraz zainteresowań. Doświadczona i profesjonalna kadra trenerska zadba o Wasz rozwój, progres i zadowolenie z efektów.
W naszych szeregach szkoleniowych oraz zawodniczych posiadamy liczną reprezentację Kadry Polski byłej i obecnej oraz zawodowych sportowców różnych dyscyplin!

Zróżnicowane poziomy zaawansowania
P1 (początkujący)
P2 (minimum rok stażu danej dyscypliny)

Dwie lokalizacje:
➡ ul. Czarnogórska 14
➡ ul. Nad Strugą 7

Pierwszy trening GRATIS ➡ sprawdź nas!

Akceptujemy Karty: (bez żadnych dopłat)
➡ Multisport
➡ FitProfit
➡ OK System

Startujemy od 2 września 2019

Sprawdź nasz grafik zajęć:
https://grapplingkrakow.com.pl/grafik
wybierz zajęcia dla siebie i zapisz się już dziś

Oferujemy zajęcia z:

BJJ (Gi, NoGi) to sztuka walki wywodzącą się z japońskiego ju-jutsu, zapasów w stylu wolnym i judo. Brazylijskie Ju-Jitsu obejmuje walkę również w stójce, jednak największy nacisk kładzie na walkę w parterze, wychodząc z założenia, że większość realnych walk właśnie tam się kończy. Taktyka walki w BJJ polega na dążeniu w pierwszym etapie do obalenia przeciwnika przez rzut lub ściągnięcia go do parteru w inny sposób, a w drugim etapie na zdominowaniu go w parterze i wykonaniu techniki kończącej takiej jak dźwigni bądź duszenia, zmuszającej go do poddania się. BJJ opiera się przede wszystkim na chwytach. W treningu i walce sportowej nie stosuje się żadnych uderzeń. Brazylijskie Jiu-Jitsu można trenować w kimonie (klasyczne BJJ, Gi) lub w spodenkach i koszulce (Submission Fighting, No Gi). Brazylijskie Ju-Jitsu swoją ogromną popularność zawdzięcza pierwszym turniejom walk MMA, w których zawodnicy Ji-Jitsu z Brazylii nie mieli sobie równych, pokonując w parterze przedstawicieli chyba wszystkich istniejących na świecie stylów walki wręcz. Dlatego obecnie BJJ i Submission Fighting należą do podstawowych elementów treningu przekrojowego wszystkich liczących się zawodników MMA. 

MMA Mieszane sztuki walki to dyscyplina sportowa łącząca te elementy sztuk walki, które okazały się skuteczne w turniejach walk „bez reguł”. W formule MMA walka toczy się zarówno w stójce jak i w parterze. Stosuje się rzuty, ciosy, kopnięcia, dźwignie i duszenia. Zabronione są jedynie techniki stwarzające znaczne niebezpieczeństwo dla zdrowia zawodników. W MMA praktykuje się tzw. trening przekrojowy, przygotowujący zawodnika do walki zarówno w stójce, jak i w parterze czy zwarciu. Największą wagę w taktyce przywiązuje się do umiejętności płynnego przechodzenia między tymi trzema dystansami. Jeśli chodzi o repertuar techniczno-stylistyczny to podstawę treningu MMA stanowi BJJ i Submission Fighting w parterze oraz boks, kickboxing, Muai Thai i judo w stójce.

K1 (Kickboxing) to nowoczesny sport walki wykorzystujący oprócz technik bokserskich również kopnięcia, opiera się na kompilacji najprostszych i najskuteczniejszych technik walki wywodzących się głównie z boksu, boksu tajskiego i karate. Walka kickboxerska jest toczona w stójce przy użyciu uderzeń pięściami i kopnięć stopami. W zależności od formuły dopuszczalne bywa też zadawanie ciosów łokciami i kopnięć kolanami. W naszym klubie Grappling Kraków ćwiczymy K1 jako samodzielną dyscyplinę i jako jeden z głównych elementów wszechstronnego treningu MMA.

Boksu, który jest jedną z najstarszych znanych w Europie sztuk walki. Walki na pięści znane były w starożytnej Grecji i stanowiły jedną z dyscyplin antycznych igrzysk olimpijskich. Przypominały jednak bardziej walki bez reguł toczone na stojąco, bez możliwości kontynuacji w parterze. Boks jako współcześnie znana dyscyplina sportowa swoje początki miał na początku XVIII w. w Anglii. W klubie Grappling Kraków boks nie jest nauczany jako dyscyplina olimpijska z regułami ringowymi i podziałami na kategorie wagowe, ale jako sztuka walki wręcz na pięści i jako część wszechstronnego treningu MMA.

Crossfitu – to zajęcia wzmacniające mięśnie i stawy tym samym zabezpieczając je przed kontuzjami. Poprawiają siłę, wytrzymałości i wydolność tlenową. Zwiększają sprawność ogólną i koordynacje ruchową. Nadają sylwetce większą harmonię i symetrię, poprawiają gibkość i rozciągnięcie ciała. Zajęcia te nie tylko są idealnym uzupełnieniem treningu sztuk walki, ale również świetnie nadają się dla każdego komu znudził się monotonny trening na siłowni.

Kettlebell to nie tylko nazwa żeliwnego, kulowego odważnika z rączką, od wieków używanego przez rosyjskich sportowców, ale również nazwa zajęć, które mają na celu wypracowanie maksymalnej, czystej siły jako podstawy praktycznie każdej dyscypliny. Ze względu na zmienny środek ciężkości, odważnik angażuje wszystkie partie mięśniowe wpływając na harmonijny rozwój. Kettle są idealnym uzupełnieniem treningu sportów walki.

Judo to sztuka walki wywodząca się z japońskiego jiu-jitsu, stworzona przez Jigoro Kano, który usunął z tradycyjnego jiu-jitsu elementy niebezpieczne, dzięki czemu dużo łatwiejsze stało się kontaktowe ćwiczenie z partnerem. Judo zawiera cztery rodzaje technik: rzuty, trzymania, dźwignie i duszenia. Judo to również sport olimpijski ze ściśle określonymi regułami rywalizacji sportowej. Judo to jednak nie tylko sport i sztuka walki, lecz przede wszystkim doskonała dyscyplina harmonijnego rozwoju fizycznego, kształtująca równomiernie wszystkie najważniejsze cechy sprawności fizycznej – zwinność, gibkość, równowagę, szybkość, wytrzymałość i siłę. Dodatkowo regularne treningi judo, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, rozwijają kondycję psychiczną i cechy wolicjonalne – dyscyplinę, obowiązkowość, cierpliwość, wytrwałość i nieustępliwość. W naszym klubie zajęcia judo prowadzone są głównie dla dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych (zajęcia są dopasowane do różnych etapów rozwoju fizycznego) oraz dla dorosłych jako uzupełnienie technik rzutów występujących w BJJ oraz MMA.

➡ Zapasy to sport walki, polegający na fizycznym zmaganiu dwóch zawodników, walka odbywa się wręcz przez stosowanie chwytów. Początki tego sportu sięgają czasów starożytnych, kiedy to zmagania zapaśników były jedną z konkurencji igrzysk olimpijskich organizowanych w antycznej Grecji. Były to pierwsze zmagania o charakterze sportowym. Zapasy jako forma bezkrwawego współzawodnictwa znane są z okresów poprzedzających epokę hellenistyczną. Sparingi zapaśnicze polegają na zmaganiu się na macie dwóch zawodników jednakowej kategorii wagowej. Zapasy dzielą się na styl klasyczny gdzie dozwolone są chwyty wyłącznie powyżej pasa oraz styl wolny, w którym można chwytać przeciwnika również za nogi. W zapasach dużą rolę odgrywa siła, szybkość oraz spryt i instynkt zawodnika.