MMA w Grappling Kraków

MMA w Grappling Kraków

 
 
Trochę historii:
 
Mixed Martial Arts (MMA) czyli mieszane sztuki walki to dyscyplina sportowa łącząca te elementy sztuk walki, które okazały się skuteczne w turniejach walk „bez reguł”. W formule MMA walka toczy się zarówno w stójce (w dystansie i zwarciu), jak i w parterze. Stosuje się rzuty, ciosy, kopnięcia, dźwignie i duszenia. Zabronione są jedynie techniki stwarzające znaczne niebezpieczeństwo dla zdrowia zawodników (jak gryzienie, zahaczanie palcami ust, uszu itp.). Walki odbywają się na zwykłym ringu bokserskim lub na wielokątnych (najczęściej ośmiokątnych ringach otoczonych siatką, która zapobiega wypadaniu zawodników poza miejsce walki, stąd potoczna nazwa “walki w klatkach”). Zawodnicy muszą używać ochraniaczy na zęby, krocze oraz specjalnych rękawic (w przeciwieństwie do bokserskich umożliwiających chwytanie). Dopuszcza się również stosowanie nagolenników lub ochraniaczy na kolana.
 
W MMA praktykuje się tzw. trening przekrojowy, przygotowujący zawodnika do walki zarówno w stójce, jak i w parterze czy zwarciu. Największą wagę w taktyce przywiązuje się do umiejętności płynnego przechodzenia między tymi trzema dystansami. Jeśli chodzi o repertuar techniczno-stylistyczny to podstawę treningu MMA stanowi BJJ i Submission Fighting w parterze oraz boks, kickboxing, thaiboxing oraz judo i zapasy w stójce.
 
MMA w Grappling Kraków:
 
W klubie Grappling Kraków zajęcia MMA prowadzone są w trzech grupach zaawansowania: 
 
MMA P1 – grupa podstawowa, osoby rozpoczynające swoją przygodę z MMA. Na zajęcia może przyjść każdy kto ma zamiar rozpocząć swoją przygodę z MMA nie mając wcześniej nic wspólnego ze sportami walki. Przerabiany materiał jest przekrojowy. Nauczane są techniki parterowe (dźwignie, duszenia, pozycje dominujące, ucieczki z pozycji zagrożonych) oraz stójkowe (uderzenia, kopnięcia, rzuty) Strój treningowy to spodenki do mma i koszulka zwana rashguardem lub dowolny strój sportowy. Po krótkim czasie warto wyposażyć się w rękawice bokserskie oraz ochraniacz na szczękę.
 
MMA P2 – grupa w której ćwiczą osoby z minimum rocznym stażem treningowym. Na treningach występuje dużo więcej technik, które trenujący zaczynają łączyć w całość. Na zajęciach zostaje wprowadzana większa ilość sparingów. Zawodnicy z tej grupy mogą już brać udział w zawodach amatorskich.
 
MMA P3 – grupa zawodnicza osoby, które trenują zawodowo MMA regularnie biorąc udział w galach MMA.
 
 
Trenerzy MMA w Grappling Kraków:
 
Łukasz „Sasza” Chlewicki – Czarny pas Judo. Instruktor Judo oraz MMA. Łukasz swoją przygodę ze sportami walki zaczął w wieku 11 lat od Judo, gdzie zdobywał medale we wszystkich kategoriach wiekowych, a także był członkiem kadry Polski na Mistrzostwach Świata i Europy. W 2003 roku zaczął trenować Boks oraz BJJ (gdzie zdobył w 2003 roku Mistrzostwo Polski) i naturalnie zainteresował się MMA. W „klatce” zaczął walczyć od 2004 roku w najważniejszych Europejskich galach. Obecnie jest zawodnikiem KSW największej organizacji MMA w Europie. Jego rekord w zawodowym MMA to 12-3-1. Łukasz jest odpowiedzialny za wyszkolenie grupy zawodniczej MMA w naszym klubie oraz pomaga w wyszkoleniu zapaśniczym dla grup MMA P2 i BJJ NoGi P2. Polecamy sprawdzić jego stronę: http://www.lukasz-chlewicki.com
 
Rafał „Spinki” Lasota – Brązowy pas Brazylijskiego Jiu-Jitsu, zawodnik MMA z rekordem 5-4, prowadzi treningi MMA dla grup P1 oraz P2. Jest multimedalistą krajowych imprez Brazylijskiego Jiu-Jitsu, Submission Fighting oraz Grapplingu. Zdobył v-ce mistrzostwo Europy BJJ w 2007 roku. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i doświadczonych zawodników w naszym klubie. Spinki swoją przygodę ze sportami chwytanymi i MMA rozpoczął dość późno, ale w okresie około trzech lat przebił się do czołówki Polski i wciąż zdobywa medale na najważniejszych imprezach chwytanych w naszym kraju. Rafał oprócz zajęć BJJ NoGi prowadzi głównie zajęcia MMA dla grup P1 i P2.
 
Filip „Wolan” Wolański – Instruktor MMA oraz zawodnik Grappling Kraków. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w wieku 9 lat od Judo a następnie Boksu oraz Kick Boxingu. Do jego największych sukcesów bokserskich można zaliczyć srebrny medal w turnieju o złotą rękawicę Wisły. MMA zainteresował się po namowie kolegów i trafił do grupy Łukasza Chlewickiego gdzie trenuje po dzień dzisiejszy. Filip stoczył 13 walk amatorskich a jego zawodowy rekord to 8-1. Wolan jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodników MMA w naszym kraju w wadze piórkowej. Obecnie jest sklasyfikowany na 3 pozycji w kategorii 66 kg. Filip w naszym klubie prowadzi zajęcia dla grup  MMA P1 
 
 
Grafik zajęć MMA w klubie Grappling Kraków:
Aktualny plan zajęć dostępny w zakładce “Grafik”