V Puchar Polski BJJ No Gi

V Puchar Polski BJJ No Gi

 
 
W słoneczny dwudziesty szósty dzień września 2015r. na obiektach przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Luboniu odbyła się piąta edycja Pucharu Polski NO GI. Rywalizację na zawodach organizowanych przez klub Alliance Poznań podjęło ponad 700 zawodników. 
 
Oczywiście nie zabrakło na matach w Luboniu reprezentantów naszego klubu Grappling Kraków.
 
Nasza ekipa wyjechała z Krakowa w mocnym składzie: Marcin Dudek, Rafał Czechowski, Piotr Sermak, Łukasz Książek i Krzysztof Kubit,
 
Na miejsce niestety dotarliśmy w nieco okrojonym składzie. Łukasz i Piotrek z powodu nie przewidzianych zdarzeń (wypadek drogowy) nie mogli kontynuować swojej podróży  na zawody. 
 
Jak się okazało, to nie był koniec przygód ze startem naszych zawodników. Kontuzja Rafała Czechowskiego również uniemożliwiła jego występ w imprezie NoGi. 
 
Nie zrażając się jednak przeciwnościami losu, mocno wierzyliśmy w dobry występ Krzyśka i Marcina. Dla Krzyśka był to udany debiut w turnieju. Konfrontacja z zawodnikami wysokiej klasy była dla niego prawdziwym wyzwaniem. Pokonując w swojej wadze kilku zawodników uplasował się ostatecznie na V miejscu. „Krzysiek to prawdziwy talent z ogromnym potencjałem, to czas, aby zrobił kolejny krok i wszedł na kolejny poziom tego sportu”- tak mówi o nim jego trener Marcin Dudek!
 
A skoro mowa o Marcinie, to na matach w Luboniu mogliśmy oglądać go w akcji w kategorii masters czarnych pasów. Marcin jako wzór do naśladowania, pokazał prawdziwą klasę! Po kilkuletniej przerwie wyszedł z cienia i mając w swoim arsenale kilka dopieszczonych technik potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę  Tym oto sposobem zdobywa złoty medal i tytuł niepokonanego w kategorii wagowej do 73,5 kg masters!  
 
Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do miasta królów!
 
 
Poniżej kilka zdjęć z zawodów. Niestety nie są najlepszej jakości.