Paris Open 2016

Paris Open 2016

Kadra Polski Ne Waza Ju-Jitsu w dniach 29 kwietnia- 1 maja brała udział w prestiżowym turnieju o randze międzynarodowej. Turniej jest rozgrywany cyklicznie co rok, na nim Kadrowicze zdobywali punkty na przyszłoroczny World Games.

W tak ważnych zawodach nie mogło zabraknąć przedstawicieli Grappling Kraków. Na paryskiej tatami reprezentowali nas Anna Augustyn- Mitkowska i Arkadiusz Klasa. Nasz sędzia Irena Preiss czuwała nad prawidłowym przebiegiem walk, a trener Marcin Dudek, ze swoim spokojem, rzucał z narożnika, cenne wskazówki swoim podopiecznym.

Ania walcząc nie tylko z przeciwniczkami, ale też z własnym przeziębieniem uległa tylko jednej zawodniczce z Rosji . Nie zniechęcając się porażką i stosując się do wskazówek Marcina Dudka zaczęła wygrywać walkę za walką. Postawa Ani zaowocowała przynosząc jej brązowy medal.

Również z bardzo dobrej strony pokazał się Arkadiusz Klasa, który w jednej z wygranych walk uszkodził sobie żebro. Kontuzja Arka nie pozwoliła mu w pełni wykazać się umiejętnościami i ostatecznie uplasował się na VII miejscu.

Ale nie samymi zawodami grapplerzy żyją nasza ekipa w dzień poprzedzający zawody ruszyła na podbój Paryża. Wyposażeni w mapę centrum udali się metrem w kierunku Katedry Notre- Dame. Szukając słynnego z powieści Dzwonnika. Humory dopisywały wszystkim, więc kolej na następne magiczne miejsce. Za cel kadrowicze postawili sobie dotrzeć do „Żelaznej damy” , co nie było taką łatwą sprawą. Komunikacja miejska okazała się trudna do opanowania, ale nie dla naszych grapplerów! Uff Wieża Eiffla zdobyta! Po długich spacerach paryskimi uliczkami, przyszedł czas na powrót do hotelu. Niestety metro okazało się sprytniejsze i wywiozło naszych zawodników wprost na lotnisko!!! 😀 Ale i tym razem kadra się nie poddała i po nieco wydłużonym zwiedzaniu francuskiej stolicy wrócili szczęśliwi choć nieco zmęczeni do hotelu!