Mistrzostwa Polski BJJ już za nami!

Mistrzostwa Polski BJJ już za nami!

W dniach 14-15 listopada nasi zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w Mistrzostwach Polski BJJ w Poznaniu.

W piątkowy deszczowy dzień wyruszyliśmy z Krakowa ekipą 11-osobową. Podróż mieliśmy długą i niestety nie obeszło się bez dodatkowych atrakcji. Samochód jednego z naszych zawodników odmówił posłuszeństwa, a dokładniej odpadająca podłoga sprawiła, że nasz team miał do wyboru: łapać stopa lub dojechać na miejsce „bez podłogi” Udało się!!!

Poznańska hala stała otworem dla naszych “bjjotowców” Wrażenia z tego co zobaczyliśmy bezcenne. Olbrzymia przestrzeń, wypełniona mnóstwem koczujących zawodników na karimatach, kocach i kartonach z rozebranych pudeł.

Uff zawody rozpoczęte! Pierwszego dnia reprezentowało nas 9 zawodników. Początkowo wszystko szło nieźle, pierwsze walki wygrane. Startujący wykazali się dużą znajomością technik, choć niektórym udało się pokazać coś co przedstawiało raczej jazdę figurową niż bjj

Winne wszystkiemu były śliskie banery reklamowe umieszczone w centrum pola walki, chociaż złej baletnicy…. Owe banery okazały się w niczym nie przeszkadzać naszemu młodemu zawodnikowi Krzyśkowi Kwolkowi, który ostatecznie uplasował się na 3 miejscu!

W dobrych humorach wróciliśmy do hotelu w oczekiwaniu na kolejny dzień i kolejne emocje

W niedzielny poranek na poznańskiej tatami mogliśmy oglądać i podziwiać wszystkich najlepszych zawodników z purpurami, brązami i czarnymi pasami. Tu również nie mogło zabraknąć zawodników Grappling Kraków. 

Arkadiusz Klasa jako trener i zawodnik spisał się na medal, pokonując o kilka kilo cięższych rywali od siebie zdobył brązowy medal. Swoich sił w open spróbował również Jakub Kwolek, gdzie udało mu się pokonać zawodników nawet o 20 kilo cięższych! Zaprowadziło go to aż do V miejsca.

Zadowoleni z wyników i atmosfery panującej wśród naszych zawodników wróciliśmy do Krakowa.

Kolejne wrażenia i zdobyte doświadczenie jest nieocenione!