Judo i Jiu-Jitsu w Grappling Kraków

Judo i Jiu-Jitsu w Grappling Kraków

 
 
 
Trochę historii
 
Judo to sztuka walki wywodząca się z japońskiego jiu-jitsu, stworzona przez Jigoro Kano, który usunął z tradycyjnego jiu-jitsu elementy niebezpieczne, dzięki czemu dużo łatwiejsze stało się kontaktowe ćwiczenie z partnerem. Judo zawiera cztery rodzaje technik: rzuty, trzymania, dźwignie i duszenia.
 
Judo to jednak nie tylko sport i sztuka walki, lecz przede wszystkim doskonała dyscyplina harmonijnego rozwoju fizycznego, kształtująca równomiernie wszystkie najważniejsze cechy sprawności fizycznej – zwinność, gibkość, równowagę, szybkość, wytrzymałość i siłę. Dodatkowo regularne treningi judo, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, rozwijają kondycję psychiczną i cechy wolicjonalne – dyscyplinę, obowiązkowość, cierpliwość, wytrwałość i nieustępliwość.
 
BJJ (Brazylijskie Jiu-Jitsu) to sztuka walki wywodzącą się z japońskiego ju-jutsu, zapasów „wszechstylowych” i judo. BJJ obejmuje walkę w stójce i zwarciu, jednak największy nacisk kładzie na walkę w parterze.  Taktyka walki w BJJ polega na dążeniu do sprowadzenia przeciwnika do parteru (wykonanie rzutu) a następnie zdominowaniu go w parterze i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej go do poddania się 
 
 
BJJ i Judo dla dzieci w Grappling Kraków
 
W klubie Grappling Kraków wśród najmłodszych adeptów ćwiczymy Judo i Brazylijskie Jiu-Jitsu (BJJ), połączone w jedną dyscyplinę jako jeden z głównych elementów wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży. Na zajęciach nauczamy podstawowych elementów gimnastyki oraz akrobatyki, wprowadzamy dużo gier i zabaw zawierających podstawowe elementy Judo i Jiu-Jitsu. Zakres materiału jest dostosowany do wieku i poziomu trenujących. Treningi prowadzone są w następujących grupach wiekowych:
 
I – grupa dzieci najmłodszych, w wieku 4-6 lat
 
II – grupa dzieci starszych, w wieku 7-8 lat
 
III – grupa dzieci starszych, w wieku 9-11 lat
 
IV – grupa dzieci najstarszych, w wieku 12-15 lat
 
 
 
Trenerzy w Grappling Kraków
 
Waldemar Mońka – instruktor Judo z największym stażem trenerskim w naszym klubie. Człowiek, który był w naszym klubie… zanim ten jeszcze powstał. Waldemar prowadził zajęcia z tej dyscypliny w nieistniejącym już dziś „Kole Sympatyków Judo” – szkoląc m.in. późniejszych instruktorów  klubu Grppling Kraków. Trener Waldemar swoją wiedzę czerpał bez pośrednio od prekursorów judo w Krakowie, a czarny pas na jego biodrach widziało wiele pokoleń polskich judoków.
 
Anna Augustyn-Mitkowska – była zawodniczka klubu Jordan Kraków, uczestniczka Olimpijskiej Kadry Polski – Ateny 2004. Wielokrotna medalistka krajowych oraz międzynarodowych zawodów jak: Puchar Polski, Mistrzostwa Polski, Grand Prix Seniorek oraz Międzynarodowe Turnieje Nadziei Olimpijskiej. Od 2006 roku posiada uprawnienia instruktorskie. W naszym klubie prowadzi zajęcia od dwóch lat w “średniej” grupie dzieci.
 
Irena Preiss – czarny pasa BJJ, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek Brazylijskiego Jiu-Jitsu w naszym kraju. Studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, propagatorka zdrowego stylu życia. Jej największe osiągniecia sportowe to Mistrzostwo Świata w Grapplingu GI, kilkukrotne Mistrzostwo Europy w Grapplingu GI oraz NO GI, V-ce Mistrzostwo Europy w Brazylijskim Jiu Jitsu oraz srebrny medal Olimpiady Sportów Walki z Pekinu. W klubie Grappling Kraków prowadzi zajęcia w “najmłodszej” oraz “starszej” grupie dzieci.
 
 
 
 
Grafik zajęć Judo i Jiu-Jitsu dla dzieci w klubie Grappling Kraków:
 
Plan zajęć dotyczy lokalizacji przy ul. Czarnogórskiej 14. Grafik lokalizacja przy ul. Nad Strugą 7 udostępnimy niebawem.
 
 
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Judo/Jiu-Jitsu Judo/Jiu-Jitsu Judo/Jiu-Jitsu Judo/Jiu-Jitsu  
dzieci gr 3, 4 (9-14 lat) dzieci gr 1a (4-6 lat) dzieci gr 3, 4 (9-14 lat) dzieci gr 1a (4-6 lat)  
16:15 – 17:15 16:15 – 17:00 16:15 – 17:15 16:15 – 17:00  
Irena Irena Irena Irena  
Judo/Jiu-Jitsu Judo/Jiu-Jitsu Judo/Jiu-Jitsu Judo/Jiu-Jitsu Judo/Jiu-Jitsu
dzieci gr 2b (7-8 lat) dzieci gr 2a (7-8 lat) dzieci gr 2b (7-8 lat) dzieci gr 2a (7-8 lat) dzieci gr 3, 4 (9-14 lat)
17:15 – 18:00 17:00 – 17:50 17:15 – 18:00 17:00 – 17:50 17:00 – 18:00
Ania A. Irena Ania A. Irena Irena
Judo/Jiu-Jitsu   Judo/Jiu-Jitsu    
dzieci gr 1b (4-6 lat)   dzieci gr 1b (4-6 lat)    
16:00 – 16:45   16:00 – 16:45    
Waldek   Waldek