Boks

Boks

To jedna z najstarszych znanych w Europie sztuk walki!

Walki na pięści znane były już w starożytnej Grecji i stanowiły jedną z dyscyplin antycznych igrzysk olimpijskich. Przypominały jednak bardziej walki bez reguł toczone na stojąco, bez możliwości kontynuacji w parterze. Boks jako współcześnie znana dyscyplina sportowa swoje początki miał na początku XVIII w. w Anglii.

W klubie Grappling Kraków boks nie jest nauczany jako dyscyplina olimpijska z regułami ringowymi i podziałami na kategorie wagowe, ale jako sztuka walki wręcz na pięści i jako część wszechstronnego treningu MMA.


Treningi

Podział w grupach młodzieży i dorosłych:

  • Grupa Intro – osoby rozpoczynające swoją przygodę z boksem. Na zajęcia może przyjść każdy kto ma zamiar rozpocząć swoją przygodę z pięściarstwem.
  • Grupa Podstawowa – grupa, w której trenują osoby z 4-6 miesięcznym stażem treningowym. Osoby trenujące w grupie podstawowej mogą już brać udział w rywalizacji sportowej.
  • Grupa Sportowa – grupa, w której trenują osoby z minimum 2 letnim stażem treningowym. Osoby trenujące w grupie sportowej biorą regularny udział w rywalizacji sportowej.

Podział w grupach dziecięcych:

  • Grupy rekreacyjne: junior 10-15 lat.
  • Grupy sportowe: junior 10-15 lat.