O klubie

Klub Sportowy Grappling Kraków działa w formie prawnej stowarzyszenia kultury fizycznej od września 2003 roku i jest pierwszym klubem w Krakowie, w którym można było trenować Brazylijskie Jiu-Jitsu oraz MMA (mieszane sztuki walki).

Nasz klub zrzeszony jest w związkach sportowych (Polskim Związku Zapaśniczym, Polskim Związku Ju-Jitsu, Polski Związek Kick Boxingu, Polski Związek Boksu) a także współpracuje z Ministerstwem Sportu, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Urzędem Miasta Krakowa oraz Zarządami i Radami Dzielnic.

Dzięki temu, że wszyscy nasi trenerzy oraz instruktorzy to profesjonaliści, mają uprawnienia i licencje nadane przez Polskie Związki Sportowe, trenują u nas medaliści Polski, Europy oraz Świata oraz zawodnicy reprezentujący największe organizacje MMA, jak KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) czy UFC (Ultimate Fighting Championship).

Projekty dla najmłodszych

Regularnie realizujemy zajęcia dla najmłodszych nie tylko w ramach klubowych treningów, ale również innych inicjatyw.

• Małe Smoki w Kimonach
  • “Śladami Mike’a Tysona”
  • “Sportowy Sukces”
  • “Aktywny Kraków”
  • … oraz wiele innych

Kto może ćwiczyć?

• dzieci i dorośli, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami walki i jeszcze nie wiedzą, w którą stronę rozwinie się ich pasja
  • osoby, które traktują zajęcia w Klubie wyłącznie rekreacyjnie i ogólnorozwojowo
  • profesjonalni zawodnicy, dla których sztuki walki są sportem wyczynowym, a praca pod okiem naszych trenerów ma jeden cel: udział w zawodach i zdobywanie nagród

Co możesz ćwiczyć?

Zaczynaliśmy od Brazylijskiego Jiu-Jitsu oraz MMA, ale dziś mamy w naszym Klubie wiele dyscyplin:

• Brazylijskie Jiu-Jitsu (BJJ)
  • MMA
  • Boks
  • Kickboxing
  • Judo
  • Zapasy
  • Cross Trening
  • Kettlebell
  • Submission Fighting (Jiu-Jitsu bez kimon)

Rywalizacja sportowa

Klub Sportowy Grappling Kraków jest także organizatorem turniejów rangi ogólnopolskiej (Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu, Mistrzostwa Polski w Grapplingu, Mistrzostwa Polski BJJ, Puchar Polski Ju-Jitsu, Puchar Polski w Grapplingu, Puchar Polski ADCC) oraz międzynarodowych: Polish Open i Mistrzostwa Świata w Grapplingu.

Sekcje

Brazylijskie Jiu-Jitsu (BJJ)

To sztuka walki wywodzącą się z japońskiego ju-jutsu, zapasów w stylu wolnym i judo.

BJJ obejmuje walkę w stójce i zwarciu, jednak największy nacisk kładzie na walkę w parterze, wychodząc z założenia, że większość realnych walk właśnie tam się kończy. BJJ opiera się przede wszystkim na chwytach – w treningu i walce sportowej nie stosuje się żadnych uderzeń.

Mixed Martial Arts (MMA)

Mieszane sztuki walki to dyscyplina sportowa, łącząca te elementy sztuk walki, które okazały się skuteczne w turniejach walk „bez reguł”.

Boks

To jedna z najstarszych znanych w Europie sztuk walki! Walki na pięści znane były już w starożytnej Grecji i stanowiły jedną z dyscyplin antycznych igrzysk olimpijskich. Przypominały jednak bardziej walki bez reguł toczone na stojąco, bez możliwości kontynuacji w parterze. Boks jako współcześnie znana dyscyplina sportowa swoje początki miała na początku XVIII w. w Anglii.

Kickboxing / K1

To nowoczesny sport walki, wykorzystujący – oprócz technik bokserskich – również kopnięcia. W obecnej formie powstał w II poł. XX w. Pojawił się niemal w tym samym czasie w USA (pierwotnie jako full contact karate, później stał się znany właśnie jako kickboxing) i w Japonii (jako połączenie karate i boksu tajskiego, później ewoluował w odmianę kickboxingu zwaną K1 – praktykowaną w naszym klubie).

Judo

Judo to sztuka walki wywodząca się z japońskiego jiu-jitsu, stworzona przez Jigoro Kano, który usunął z tradycyjnego jiu-jitsu elementy niebezpieczne, dzięki czemu dużo łatwiejsze stało się kontaktowe ćwiczenie z partnerem.

Cross trening / Kettlebell

Kettlebell (kettle) to nie tylko nazwa żeliwnego, kulowego odważnika z rączką, od wieków używanego przez rosyjskich sportowców, ale również nazwa zajęć, które mają na celu wypracowanie maksymalnej, czystej siły jako podstawy praktycznie każdej dyscypliny. Ze względu na zmienny środek ciężkości, odważnik angażuje wszystkie partie mięśniowe, wpływając na harmonijny rozwój.