Kadra

TRENERZY W GRAPPLING KRAKÓW

Marcin „Dudu” Dudek

Marcin „Dudu” Dudek – Współzałożyciel Klubu Sportowego Grappling Kraków, obecnie jest jego Prezesem. Czarny pas w Brazylijskim Jiu-Jitsu odebrał od Vagnera „Boca” Guimaraesa w 2009 roku. Posiada również czarny pas w Judo. Jest instruktorem jiu-jitsu, samoobrony oraz kulturystyki. Marcin jest jednym z pionierów BJJ w Polsce – interesował się tą dyscypliną zaczczynając już pod koniec lat 90 tych, jeszcze jako nieletni zawodnik Judo klubu Wisła Kraków zafascynowany walkami MMA i technikami parterowymi. Sam kolekcjonował medale na turniejach ogólnopolskich oraz międzynarodowych kiedy ta dyscyplina stawiała pierwsze kroki w Polsce. Razem z innymi pionierami organizował pierwsze duże ogólnopolskie turnieje Brazylijskiego Jiu-Jitsu, Submission Fighting oraz Shooto. Cyklicznie organizuje takie zawody jak Polska Liga BJJ oraz Puchar Polski ADCC. Był głównym organizatorem takich imprez międzynarodowych jak: Mistrzostwa Europy ADCC oraz Mistrzostwa Świata w Grapplingu. W roku 2012 został odznaczony brązową gwiazdą FILA za wzorową organizacje Mistrzostw Świata w Grapplingu. W latach 2010-2014 był przewodniczącym komisji Grapplingu przy Polskim Związku Zapaśniczym. Od 2015 roku pełni funkcję trenera Kadry Polski Ju-Jitsu Ne Waza juniorów i młodzieżowców.

Anna Moskalewicz-Dudek

Anna Moskalewicz Dudek – Współzałożyciel Klubu Sportowego Grappling Kraków. Była zawodniczka Judo klubu Jordan Kraków, posiadaczka czarnego pasa w tej dyscyplinie. Zdobywała najwyższe trofea na ogólnopolskich turniejach Judo w kategoriach kadetek i juniorek, jest pierwszą w naszym kraju kobietą, która zdobyła medal na zagranicznych zawodach BJJ (Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec BJJ w Lahr). Jest Mistrzynią Świata w Grapplingu oraz V-ce Mistrzynią Europy z 2010 roku. Otrzymała wyróżnienie od ministra sportu i turystyki oraz Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia sportowe. Obecnie, wraz z Marcinem Dudkiem zajmuje się prowadzeniem klubu.

Łukasz „Sasza” Chlewicki

Czarny pas Judo. Instruktor Judo oraz MMA. Łukasz swoją przygodę ze sportami walki zaczął w wieku 11 lat od Judo, gdzie zdobywał medale we wszystkich kategoriach wiekowych, a także był członkiem kadry Polski na Mistrzostwach Świata i Europy. W 2003 roku zaczął trenować Boks oraz BJJ (gdzie zdobył w 2003 roku Mistrzostwo Polski) i naturalnie zainteresował się MMA. W „klatce” zaczął walczyć od 2004 roku w najważniejszych Europejskich galach. Obecnie jest zawodnikiem KSW największej organizacji MMA w Europie. Jego rekord w zawodowym MMA to 12-3-1. Łukasz jest odpowiedzialny za wyszkolenie grupy zawodniczej MMA w naszym klubie. Polecamy sprawdzić jego stronę: http://www.lukasz-chlewicki.com

Rafał „Spinki” Lasota

Czarny pas BJJ, zawodnik MMA z rekordem 5-4, prowadzi treningi MMA dla grup początkujących oraz średniozaawansowanych. Jest multimedalistą krajowych imprez BJJ, Submission Fighting oraz Grapplingu. Zdobył v-ce mistrzostwo Europy BJJ w 2007 roku. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i doświadczonych zawodników w naszym klubie. Spinki swoją przygodę ze sportami chwytanymi i MMA rozpoczął dość późno, ale w okresie około trzech lat przebił się do czołówki Polski i wciąż zdobywa medale na najważniejszych imprezach chwytanych w naszym kraju.

Filip „Wolan” Wolański

Instruktor MMA oraz zawodnik Grappling Kraków. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w wieku 9 lat od Judo a następnie Boksu oraz Kick Boxingu. Do jego największych sukcesów bokserskich można zaliczyć srebrny medal w turnieju o złotą rękawicę Wisły. MMA zainteresował się po namowie kolegów i trafił do grupy Łukasza Chlewickiego gdzie trenuje po dzień dzisiejszy. Filip stoczył 13 walk amatorskich a jego zawodowy rekord to 7-1

Klaudiusz Hejmej

Instruktor Boksu, prowadzi treningi Boksu dla grup poczatkujących oraz zaawansowanych. Treningi rozpoczął pod okiem Andrzeja Jagielskiego. Ma kilkanaście amatorskich walk bokserskich przegrał tylko jedną, zwyciężył turniej „O Złotą Rękawicę Wisły”, Mistrzostwa Małopolski i zdobył kwalifikację do Mistrzostw Polski. W naszym w klubie prowadzi prężnie działającą sekcję bokserską.

Paweł Kotaba

Treningi zaczął w październiku 1995 roku pod okiem legendy krakowskiego kickboxingu Andrzeja Firsta. Po jego tragicznej śmierci w 1996 roku Pawła wychowaniem zajął się Tomasz Mamulski obecny trener kadry narodowej K1 i lowkick którego rady do dzisiaj bardzo sobie ceni. Pierwsze szlify instruktorskie rozpocząłą w klubie Grapplingu Kraków i do dnia dzisiejszego prowadzi zajęcia w grupach K1 i Kick Boxingu.
Paweł oprócz prowadzenia zajeć grupowych indywidualnie współpracuje z naszymi zawodnikami MMA jak Filipem Wolańskim czy Salimem Touahri dbając o ich wyszkolenie stójkowe.

Daniel Płonka

Instruktor rekreacji ruchowej, specjalność: trener kulturystyki. Przygoda ze sportem zaczął od uprawiania piłki nożnej od najmłodszych lat, lecz  niestety zakończyła się kontuzją i wtedy największą pasją okazało się „przerzucanie  żelastwa” na siłowni. Obecnie realizuje się poprzez prowadzenie zajęć specjalizujących się w kształtowaniu motorycznym zawodników oraz osób rekreacyjnie ćwiczących. W sportach siłowych jest zwolennikiem podejścia całościowego. Trening powinien być stałym elementem stylu życia i takie podejście stara się zaszczepić innym. Prócz treningu kulturystycznego jest dużym zwolennikiem szeroko pojętego treningu funkcjonalnego – siła, szybkość, wytrzymałość koordynacja. W klubie Grappling Kraków Danie prowadzi zajęcia Cross Trening dbając o przygotowanie fizyczne i kondycyjne naszych zawodników.

Anna Augustyn-Mitkowska

Była zawodniczka klubu Jordan Kraków, uczestniczka Olimpijskiej Kadry Polski – Ateny 2004. Wielokrotna medalistka krajowych oraz międzynarodowych zawodów jak: Puchar Polski, Mistrzostwa Polski, Grand Prix Seniorek oraz Międzynarodowe Turnieje Nadziei Olimpijskiej, podwójna Mistrzyni Świata Ju-Jitsu. Od 2006 roku posiada uprawnienia instruktorskie. W naszym klubie prowadzi zajęcia od dwóch lat w najmłodszej grupie dzieci.

Waldemar Mońka

Instruktor Judo z największym stażem trenerskim w naszym klubie. Człowiek, który był w naszym klubie… zanim ten jeszcze powstał. Waldemar prowadził zajęcia z tej dyscypliny w nieistniejącym już dziś „Kole Sympatyków Judo” – szkoląc m.in. późniejszych instruktorów  klubu Grppling Kraków. Trener Waldemar swoją wiedzę czerpał bez pośrednio od prekursorów judo w Krakowie, a czarny pas na jego biodrach widziało wiele pokoleń polskich judoków.